Mangart - Via Italiana

Alpicenter Mangart Via Italiana Doba trvání: 2:45 až 4h
Náročnost: Via Ferrata C/D
Převýšení: 516m

Dobře zajištěná ferrata vede kolmou severní stěnou Mangartu. Očekávejte vzdušná místa a parádní výhledy nejen na jezera Fusine.

Výchozí bod: Z Bovce vyjedete autem směrem na Predel a za mostem za vesnicí Strmec odbočíte doprava směrem na Mangrtsko Sedlo. Zanedlouho dojedete k mýtnici, kde zaplatíte přibližně 5 EUR za auto a po cestě dojedete až na jednosměrnou smyčku na jejím vrchu. Zaparkujete na co nejvyšším bodě.

Popis trasy: Od auta se vydáte po výrazné pěšině směrem k Mangartu. Před kopcem Mali Mangart odbočíte doleva na Via Italiana, Bivak Nogara, Laghi di Fusine. Po překonání malého sedýlka se vám otevře krásný pohled na Italskou/severní stranu a spustíte se po pěšině k bivaku. Kousek nad bivakem je možnost si nástup zkrátit o sestup a výstup (viz mapička), ale obvyklá cesta vede k bivaku a od něj mírně do kopce ke stěně. Ferrata samotná je dobře zajištěná a vede místy kolmou stěnou. Až vylezete na konec jištění, máte hned tři možnosti. Buď se vrátíte po pěšině doprava k parkovišti (viz mapička), nebo se po pěšině doleva vydáte choďákem na vrchol Mangartu a po stejné cestě se vrátíte zpátky, a nebo můžete pokračovat na vrchol Mangartu ferratou Via Slovenia. Výstup choďákem a návrat ferratou výrazně NEDOPORUČUJEME!

Zpět k Výletům do hor

Napište nám

Udělejte první krok k nezapomenutelné dovolené nejen ve slovinském Bovci!

captcha

E-mail: info@alpicenter.cz

Telefonní čísla: +386 31 783 074, +420 731 426 966

Sledujte nás

Copyright © 2018 Alpi Center d.o.o.